Sušenky

Linecké sušenky

Dnes je první únorový den, takže svátek svatého Valentýna je za dveřmi. Pokud hledáte inspiraci, jak dát najevo, že Vám na Vašem milém záleží, ale nechcete kupovat žádné zbytečné dárky, jste tu správně. Darujte tyto vynikající zamilované sušenky lepené jahodovou marmeládou! Jsou rychlé, snadné a je to úplné zhmotnění sladké lásky na talíři! :)

Na cca sedm kusů slepených sušenek o průměru 10cm si připravte:

  • 125g másla
  • 100g moučkového cukru
  • 150g hladké mouky
  • 1 vejce
  • jahodová marmeláda, povidla,…

Protože se sušenky skládají pouze z těchto pár surovin, je důležité, aby byly kvalitní. Rozhodně nedoporučuji třeba máslo nahrazovat tukem na pečení, ostatně, to nedoporučuji nikde. :)

Do změklého másla tedy důkladně zapracujte vejce a mouku spolu s moučkovým cukrem. Poté je nutné těsto zabalit do potravinové fólie a nechat chvíli odležet v lednici. Připravte se na to, že těsto bude poměrně dost křehké, proto posypte plochu, kde budete plát válet, dostatečným množstvím mouky, aby se Vám nelepilo k podložce. Ale o to lepší a křehčí budou výsledné sušenky.

Z vyváleného plátu tedy vykrajujte jednotlivá kolečka, třeba širokou skleničkou. Do poloviny z nich pak klasickým vánočním vykrajovátkem vykrojte srdíčko uprostřed. Budoucí sušenky jsem přesouvala na plech dortovou lopatkou. Doporučuji péct vykrojená a plná kolečka na každém plechu zvlášť, vykrojená nebudou potřebovat tolik času. linecká kolečka

Pečte při 160°C dorůžova, to je maximálně deset minut. Když sušenky z trouby vyndáte, nechte je na plechu i vychladnout, nepřesouvejte je ještě horké, mohly by se polámat.

Pak už je jen slepte poctivou vrstvou oblíbené marmelády a je hotovo. :)

Sušenky si můžete upéct i pár dní dopředu, alespoň se chutě rozleží a sušenky budou ještě vláčnější. linecká kolečka

Dobrou chuť!P2013281.linecká kolečka

Sharing is caring!